open source website builder

Sleduj nás na Facebooku

Chanson trio CouCou a Willie Sedláček zahráli v Doli klubu

Opět po týdnu zahrály v Doli klubu dvě zdánlivě nespojitelné hudební formace, pardubičtí Chanson trio CouCou a téměř-plzenští Michal Willie Sedláček s Evou Trnkovou.
Před velmi skromně zaplněný Doli klub předstoupila nejprve "domácí" kapela Chanson trio CouCou. Tuto lze v Pardubicích potkat poměrně často v příjemných menších podnicích, kde svou hudbou doplňuje zákazníkům víkendové prodloužené večery. O to zajímavější byl poslech čistého koncertu této formace, v čele s nepřehlédnutelnou a hlavně nepřeslechnutelnou Radkou Rubešovou. Její zpěv (všechny písně ve francouzštině) šansonů alá Edith Piaf, doplněný hudbou skvělých muzikantů - Martin Kudrna (akordeon, klávesy), Zdeněk Häckl (housle) a Petr Pavíček (kontrabas), dokonale přesunul sál Doli klubu z Pardubic do Paříže. Mezi vlastními písněmi zaznělo i pár songů již zmíněné Edith Piaf, namátkou uvedu třeba hit "Padam, Padam" či "La vie en rose". Ten , kdo přišel do Doli na Willieho Sedláčka, a netušil, co ho čeká - zíral na Chanson trio CouCou s otevřenou hubou. Úžasné, parádní.

Dostat publikum z pařížských kabaretů do drsných a živelných Brd, to si vyžádalo trochu delší pauzu. Během té jsem se snažil vyzpovídat Michala Willieho Sedláčka o nějaké informace: Vydané má jedno CD s názvem "Válka v nás". Až na pár výjimek koncertuje v okolí svého bydliště a na Pardubicku. Za to můžou jeho četná vítězství na několika ročnících Východočeské Porty - ta letošní se konala právě v Doli klubu, proto ten návrat. Na poslední otázku, zda se jeho nová píseň o rázném hospodském Edovi (lze si poslechnout na bandzone) zakládá na skutečné události, jsem se dověděl, že ano.

Už tak řídké publikum ještě více prořídlo, a vystoupení Michala Willieho Sedláčka a jeho ženy Evy Trnkové, dnes již - Sedláčkové, dostalo doslova obyvákový nádech. Díky tomu se dala ona proslulá živelnost jeho písní, kterou zjemňovala Evina příčná flétna, přijímat z bezprostřední blízkosti. Písně z alba zazněly téměř všechny - "Triola, Andělé nad Ostrovem, Leila, ...", včetně nových písní, jako je "Oheň" a již zmíněný "Eda". Koncert se ve svém závěru proměnil v session a rozhovory s diváky, tudíž nelze jeho konec přesně stanovit. Já osobně jsem vzal zavděk posledním večerním spojem směrem do města, avšak jsem se dověděl, že večírek v Doli klubu končil ještě pár hodin po mém odjezdu. I přes nepočetné publikum se dá říct - vydařeno!

Richard Horák

SDÍLEJTE ČLÁNEK