best web page software

Sleduj nás na Facebooku

Na Fixe ve Žluťáku to tam bylo

Vypsaná fixa s křtem své nové desky nespěchala. Jejich nové robátko Tady to někde je vydala skupina ze San Piega na Hromnice, tj. druhého února, a křtu se dočkalo teprve teď v sobotu 11. března.

Vypsaná fixa nenechala rozžhavit publikum ve vyprodaném Žlutém psu žádnou předkapelou a přesně v devět večer na to šla. Jako první zazněla úvodní píseň nové desky Ticho, mír a klid. Poté už fixáci hráli písničky z nové desky jednu za druhou – a písničky měly úspěch, například Inkoustové ruce a Limity byly vítány všeobecným halasem a jásotem. Je nutno pochválit Mejna, který zazpíval druhý hlas v refrénu Sikyho Romera nádhernou fistulí. Škoda jen, že nezazněly poslední čtyři písně z desky.

Poté, co Fixa dohrála novinky, rozjel se večer v tradičním duchu – zazněly „povinné“ písně jako Domácí motokrosař, Lunapark, Kostel-Biohazard-McD nebo Dezolát. Z archívu Fixa vytáhla Ruzyni, Jamese a také táhlou Papírovou hyenu. V kotli to celou dobu vřelo, plavci skákali z pódia do publika, Márdi hecoval publikum, prostě povedený fixí koncert. Takových drobností, jako byly chybky hudebníků v Detailech nebo zmiňované Papírové hyeně, si nikdo v zápalu dobré nálady, která v klubu panovala, ani nevšiml.

Novou desku pokřtily tradičním způsobem (lahví nějakého toho šumiváka) dcery Ladise, ředitele San Piego Records. Na závěr koncertu zazněly dva sety přídavků, až po Mažoretce fanoušci muzikanty propustili z pódia definitivně a ti, kteří neodešli ze Žluťáka hned, se po klubu různě potulovali, využívajíce i horního patra, které bylo otevřeno pro veřejnost. V sobotu večer „to“ ve Žlutém psu na křtu bylo, stejně jako je „to“ i na nové desce. A byl to dobrý večírek. 

Jaroslav Praisler

SDÍLEJTE ČLÁNEK