best website creator

Sleduj nás na Facebooku

Astronautalis - nářez nebo klídek? A není to vlastně jedno? 

Inteligentní hip hop s nápadem, melodií a pověstnou pulzující energií při živých vystoupeních je zárukou dokonalé zábavy. Právě ale ta zpočátku chybějící pověstná energie se zdála kamenem úrazu celého vystoupení...

Ačkoli nebylo vyprodáno, jak hlásila většina českých a slovenských zastávek amerického rappera Astronautalise, horní sál devětadvacítky byl velmi slušně zaplněn natěšenými fanoušky.

Krátce po osmé večer nastoupil Astronautalis na podium. Jelikož jsem už měla tu čest vidět ho naživo, očekávala jsem hned ze začátku vystoupení záplavu energie. K mému překvapení se moje očekávání nenaplnilo. Astronautalis působil trochu unaveně, ani po pár písních neřekl ani slovo a sálem se pomalu začala plížit lehká deprese, která je sice typická při poslechu jeho desek, ale rozhodně ne pro jeho živé koncerty. Rozhodně nechci a ani nemůžu říkat, že by Astronautalisova show byla špatná, ale vzhledem k tomu, že jsem už od začátku čekala "pot, krev a slzy" , byla její první část až moc vyklidněná.

Zhruba v polovině vystoupení Astronautalis oznámil, že smutná část koncertu končí a od teď to mají všichni rozjet - prostě tančit, zpívat a bavit se. Nálada se jako mávnutím proutku proměnila. Obecenstvo odhodilo mikiny, tašky a hlavně zábrany a okamžitě se ze zahloubaného publika stal pařící dav, který Astronautalis ještě popíchl, když se k němu pod podiem připojil. V ten moment jsem si uvědomila, že ten člověk prostě ví, co dělá. Ovládá publikum a jeho emoce jako loutky. Malými gesty a nuancemi vede sebe i své loutky ke královské zábavě. 
Vystoupení se mi oproti jiným koncertům zdálo trochu krátké, ale nedokážu objektivně posoudit, jestli tomu tak bylo doopravdy. Ať už jeho pomalejší první polovina nebo roztančená druhá polovina byly tak uhrančivé, že by mi koncert přišel jen jako chvilka, i kdyby hrál celou noc.

Astronautalis představil hlavně písně z nejnovějšího alba Cut the Body Loose, ale nezapomněl ani na pár písní z alba předchozího. 
Čechy jsou pro Astronautalise zjevně oblíbenou zastávkou na jeho tour a rád se k nám vrací. Jak sám na konci vystoupení řekl, dokazuje to i fakt, že se nezastavuje jenom v Praze, ale i v městech, o kterých neměl šanci slyšet. Díky Bohu (a skvělému publiku) za to. Doufejme, že se k nám brzy vrátí zas.

Anna Housková

SDÍLEJTE ČLÁNEK