build own website

Sleduj nás na Facebooku

Benefiční koncert pro Nicolase: Tata Bojs, Portless, i Kato z Prago Union pomáhali léčit

 V úterý 27.9. se v ABC klubu v Pardubicích uskutečnil netradiční koncert. Márdi, Sabrage, Portless, Tata Bojs a DJ Kato z rapperského uskupení Prago Union zahráli na benefičním koncertu pro desetiletého Nicolase Novotného, který byl vlivem zákeřné nemoci upoután na invalidní vozík. Všichni vystupující se vzdali nároku na honorář, výtěžek akce byl věnován Nicolasově rodině na zaplacení výdajů na léčbu.
   
Celou akci odstartoval Márdi, zpěvák a kytarista Vypsané Fixy, nakreslením „sluníčka se žvýkací cigaretou“ na tričko pro Nikyho. Poté zazněl zhruba dvacetiminutový setlist, při kterém zazněly Fixí klasiky jako Šúrka Mikrofon, nebo 1982. 

„Vlastně je to tak, že teď máme ve Vypsaný Fixe celkem 7 dětí, takže najednou máš k tomu cizímu neštěstí tak nějak blíž, a uvědomuješ si, že se to může stát komukoliv. Je dobrý když se lidi spojí na pomoc, tak by to mělo být,“ řekl nám Márdi k jeho vystoupení na akci. 

Dalším z vystupujících interpretů byla pardubická kapela Sabrage. Předvedli vynikající show, při které skvěle rozehřáli publikum pro další kapelu. Tou nebyl nikdo jiný než Portless, známější spíše jako bývalí Support Lesbians. Portless dokázali rozohnit publikum jak svými písněmi, tak i písněmi Supportů a dvěma covery od Michaela Jacksona a Red Hot Chilli Peppers. S Portless vystoupil i se svým doprovodným členem, rapperem HenryD.  

Celý koncert byl provázen příběhem o Nicolasovi a rozhovorem s jeho rodiči. O Nicolasově příběhu se můžete dozvědět ZDE.

Kolem desáté večer přišel čas pro zlatý hřeb večera. Tata Bojs, headlineři tohoto koncertu započali svoji show.
„Účastnit se takovéhle akce je příjemné, je to super, že se někdo rozhodne pomoct té rodině a takovou akci zorganizovat. Co jsem slyšel, tak je organizátorem akce kamarád Nicolasovy rodiny, a to je podle mě hezké gesto.“, dodal Mardoša za Tata Bojs.

Tata Bojs dokázali, že na to stále mají, a proč jim tolik sedí klubová scéna. Svoji charakteristickou tvorbu prezentovali spolu se světelnou show, čímž dostali publikum do varu. 
Pro ty, co měli po „Tatáčích“ ještě moc energie, dohrál DJ KATO z rapperského uskupení Prago Union, čímž celou akci ukončil. 

Chcete-li i vy přispět na Nicolasovu léčbu, můžete své příspěvky poslat na transparentní účet u Fio banky.
Číslo účtu je 318318318 / 2010, pohyby transakcích na účtu můžete sledovat ZDE

Radek Buldra

SDÍLEJTE ČLÁNEK