free html website creator

Sleduj nás na Facebooku

Bláznivý pátek a těžké rozhodování. Čeká  nás spousta koncertů. 

Těžko říct, čím si zrovna pátek 21. října vysloužil od pořadatelů takovou důvěru. Asi to počasí či co. Ale každopádně nás čeká hned 7 koncertů a pro hudebního fanouška, který nedisponuje schopností klonování sebe sama to bude skara těžké rozhodování. 

Tak se pojďme podívat, kdo nám bude vyhrávat. 

MIG 21 v ABC klubu

19:00, 320 Kč

Tenhle koncert vám provětrá peněženku ze všech nejvíc. Je to ale sázka na jistotu. Migové mají tradičně živé koncerty a asi není důvod, aby tomu tentokrát bylo jinak.  

Sto Zvířat ve Žluťáku

20:00, 220/250 Kč

Koncert proslulé skáčkové kapely ze srdce Evropy, která se již za svých 24let stala fesťákovým evergreenem, díky svému širokému hudebnímu spektru. (Jenom pro zajímavost - tento koncert bude mít pořadové číslo 2001, to už j nějaká cifra.)

Do Žlutého psa přiskáče skupina  STO ZVÍŘAT, která se zde zastaví u příležitosti MINISTERSTVO MÝHO NITRA TOUR. Muzika této devítičlenné kapely ve vás probudí nespoutanou touhu tančit a uvolňovat ze sebe přebytečnou energii, kterou do vás bude po celou dobu koncertu pumpovat v koňských dávkách.

Noneto, jehož členové jsou dokonale sehráni a naladěni na stejnou vlnu, funguje jako jeden organismus, který posluchače od prvního taktu vtáhne do svých útrob.


Donrvetr, Není Zač! v Ponorce

19:00, 80 Kč

Dvě místní party se předvedou na domácí půdě v Ponorce. Donrvetr s pro ně typickým doprovodem příčné fétny a saxofonu rozhodně umí publikum nakopnout. Formace Není zač! , která večer zahájí neméně. Takže pardubičtí patrioti budou mít rozhodování možná o něco snažší. 

Happeace v Doli klubu

20:00, 70 Kč

Kapela Happeace už má leccos odehráno. Kdo si je nenechal ujít na Happy Season stage v rámci Olympijksého parku, musí uznat, že jim to šlape. Takže Doláč a Happeace. 

Kalle a Hissing Fauna v Divadle 29

20:00, 100 Kč

Minimalistické kytarové riffy Davida Zemana, uhrančivý hlas Veroniky Buriánkové a intimita společného pokoje, to je duo KALLE na své debutové desce Live from the Room. Jejich okouzlující písničkářství k dosažení maximálního emočního efektu potřebuje jen o málo víc než pouhé nic a výsledkem je intenzivní hudba, ze které mrazí v zádech. Může za to hlavně hlas Veroniky, která ve skladbách My Lost Child nebo Ten Hours zpívá, jako kdyby na tom závisel celý život. Možná si při poslechu alba Live from the Room vzpomenete na tak odlišné desky, jako je společný počin Neurosis a Jarboe, debut Portishead nebo narkotické nahrávky Low. 

https://kallesound.bandcamp.com/album/live-from-the-room-3 


HISSING FAUNA existuje s přestávkami od roku 2008. Stylově osciluje mezi devadesátkovým rockem ala Dinosaur Jr a tiššími polohami Yo La Tengo či Pavement. Texty obvykle vykreslují fascinaci frontmana a kytaristy Jakuba Mareše americkými sitkomy. 

https://hissingfauna.bandcamp.com/


Libor Šmoldas trio v Jazz Tangens

20:20

O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení. Trio kytaristy Libora Šmoldase, který už ve svých třiatřiceti letech poznal koncertní pódia na čtyřech kontinentech a ve světových metropolích jako New York, Washington, Sydney, Peking, Istanbul, Vídeň, Berlín, Denver, Milán, Filadelfie, Brisbane nebo Londýn.

Trigal & Bang /DE/ a Samčo, brat dažďoviek /SK/ v Café Robinson

20:00, vstupné dobrovolné

Trigal (Juan A. D'Amico) je berlínský solový umělec, který se po dvacetiletém působení v HC punkových kapelách ve Španělsku a Argentině rozhodl věnovat psychedelické hudbě.

Vychází ze svých jihoamerických kořenů, ale v hudbě se objevují i vlivy německé a japonské experimentální hudby.

Adrian Bang je performer, aranžér a vizuální umělec. V minulosti spolupracoval například s Aqua Nebula Oscillator či The Telescopes.

Nyní vystupuje s analogovými páskami, různými efekty a texturovacími přístroji, které si sám sestrojil a pomocí kterých provádí nejrůznější vizuální kreace.

trigal.bandcamp.com

+ Samčo

https://samcobratdazdoviek.bandcamp.com/

SDÍLEJTE ČLÁNEK