best site builder

Blue Effect ve Žluťáku

11. 3., Žlutý Pes

Páteční večer patřil v pardubickém Žlutém psu legendární kapele Blue Effect. Klub byl slušně zaplněný a atmosféra před začátkem koncertu byla parádní. Před devátou hodinou kapela nastoupila a bez zbytečného povídání se začalo hrát.

Ještě mi ale dovolte odskočit a podívat se na dnešní podobu Blue Effectu. Z původní sestavy dnes zůstal kytarista Radim Hladík, který se rozhodl v první dekádě nového tisíciletí obklopit o několik dekád mladšími hudebníky, zpěvákem a kytaristou Janem Křížkem, baskytaristou Vojtěchem Říhou a bubeníkem Václavem Zimou. Tento krok mnoho lidí odsuzuje, že už to vlastně „vůbec není Blue Effect“, na druhou stranu co se týče muzikantského drajvu je to jasné plus. 

Radim Hladík si koncerty užívá, je na něm jasně patrná radost z hraní a jeho excelentní hru na kytaru doplňují naprosto profesionální muzikanti. Koncert trval bezmála dvě hodiny, repertoár byl složen z těch nejznámějších i méně známých hitů. Z těch známých uveďme například Slunečný hrob nebo Čajovnu a z těch méně známých, „notoricky neznámou“, jak píseň uvedl Radim Hladík, dvacetiminutovou Novou syntézu 2, kterou kapela podle Hladíkových slov hrála na živo teprve po druhé. 

Jinak se koncert odvíjel ve standartním duchu, nechyběla Hladíkova hra na kytaru pomocí smyčce, sólování s kytarou za zády a ani klasické přídavky jako například Personal jesus. Nasazení Radima Hladíka je však je skoro neuvěřitelné, vždyť hraje už svoji 53. muzikantskou sezonu a stále neztrácí elán a radost ze hry. Nakonec poprosil všechny diváky, aby kapele „zachovaly přízeň“. Vzhledem ke stále naprosto špičkové kvalitě hry a celkového image kapely to však jistě nebude problém.


Víťa Hořeňovský

Foto: Petr Tichý

SDÍLEJTE ČLÁNEK