offline web page maker download

Blue Effect ve Žluťáku

11. 3., 20:00, Žlutý pes

Jsou kapely, o kterých bez váhání můžeme prohlásit, že se staly legendárními. Potom jsou ale kapely, které jsou zkrátka ještě legendárnější. No a Blue Effect musíme na českém (potažmo československém) žebříčku legendárnosti zařadit mezi úplnou špičku. 

Efekti hrají už bez mála 50 let a sestavou prošla jména jako Mišík, Semelka, Koler a mnoho dalších. Za tu neuvěřitelně dlouhou dobu se sestava přirozeně měnila, ale jedno jméno je s kapelou spojené od samého začátku - Radim Hladík. A právě on bude v pátek večer hlavní hvězdou. V současné sestavě vystoupí spolu s Honzou Křížkem, Wojttechem Říhou a Václavem Zimou. 

Dlouho jsem váhal, jaké video k této pozvánce na koncert přiložit - ta spousta kombinací výborných muzikantů a hromada songů, které vystihují výjimečnost Blue Effectu, nabízí řadu možností. Nakonec jsem sáhl po aktuální sestavě, tak se podívejte, jak by to mohlo v pátek vypadat. (Mimochodem, další variantou byla - ne náhodou - živá nahrávka Nové Syntézy s Jazzovým orchestrem Československého rozhlasu. V současné době má totiž tento repertoár nazkoušený chrudimský Kyx Orchestra a v nejbližších dnech - 14. 3. v Plzni a 15. 3. v Lucerně - se chystají první společná vystoupení.)


Martin Karas
SDÍLEJTE ČLÁNEK