free website creator download

Husí kůži připravili: Jan Burian, Bizzare Band a Pátí na světě

Na koncert Jana Buriana jsem se těšila hodně, už jen z toho důvodu, že při jeho posledním pardubickém vystoupení jsem koncert nestihla. 9. listopadu jsem tedy vyrazila do divadla 29 stejně jako další příznivci. 

Tenhle článek není a asi ani nemůže být objektivní. Jana Buriana mám ráda nejen jako umělce, ale i jako člověka. Tahle osoba se totiž nesnaží prodat sama sebe za každou cenu. Hudebně i osobně má co říct, a přesto nezapomíná na pokoru. Člověk, který nejen zpívá, ale i naslouchá. 

S Burianem vystoupili skvělí Bizzare Band. Společně představili písně z nového dvojalba Jihotaje. Seskupení o generaci i dvě mladších hudebníků funguje jako doprovod Buriana, ale i samostatně, mimo spolupráci s Janem Burianem. Během večera zpěvák vymezil prostor i pro sólo projekt kapely a sám na pár minut zmizel za oponou, což jen opět poukazuje na zpěvákovu nepotřebu „honit si triko“.

Před Burianem a Bizzare Bandem vystoupilo relativně nové uskupení Pátí na světě, složené z byvších členů skupin Výkřiky břich, Midi Lidi, Audiofenky, Čvachtavý lachtan, Furré atd. Během svého času na podiu ukázali, že nejsou pouze slepeninou nebo „nedojedenými zbytky“ výše zmíněných kapel, ale existují sami o sobě a umějí to říct. Byli dobří a byli zajímaví. 

Jak během vystoupení Pátých na světě, tak Jana Buriana s Bizzare Bandem jste se mohli přistihnout, že se usmíváte a zároveň vám naskakuje husí kůže. A to je podle mě přesně to, pro co si diváci na tenhle koncert přišli. 


Andrea Petříková


Sdílejte tento článek!

Kontakty
Email: happyseason@email.cz

Vít Hořeňovský
Tel.: + 420 774 285 220

Odkazy

www.ponorka-rc.cz

www.zlutak.cz

www.doli.wz.cz

www.divadlo29.cz