Mobirise website builder

Škarohlíd mezi lidmi a Herr Miler to zajistili. Hentai Corporation a Debustrol zahráli ve Žluťáku

19.2. - 20:00 - Žlutý Pes, Debustrol, Hentai Corporation, Zputnik

Páteční večer ve Žluťáku načala punková kapela Zputnik, která se stylově od dvou následujících docela lišila, ale i tak si našla své příznivce i mezi návštěvníky čekajícími na tahouny večera. Nemalou zásluhu na tom měla osobitá zpěvačka Aneta Práglová, která občas musí přesvědčovat lidi, že svůj vokál nemá prohnaný přes žádné efekty a že její přirozený zpěvový projev opravdu zní tak, jak zní.

Večer se začal pomalu rozjíždět a slušně zaplněnému klubu začala hrát úderná pětice Hentai Corporation, která už nepatří mezi nové naděje českého bigbítu, ale spíše mezi zavedené kapely (i když jejich 10 let na scéně oproti 30 letům Debustrolu vypadá docela krátce). To ovšem nikterak neubírá na energii, s kterou pánové svůj „trash-rock’n’roll“ hrají. Zpěvák Radek Škarohlíd byl jak na trní, chvíli nepostál, stále poskakoval (nakonec si udělal i výlet mezi diváky), ale nutno poznamenat, že to nikterak nepoznamenalo jeho zpěv. Ten byl vybroušený a brilantní, neustále cestující mezi dvěma polohami – čistý rockový ječák na straně jedné a na té druhé chraplavý zpěvořev. Vystoupení Hentaiů ovšem trošku srážel zvuk, například klávesy bylo opravdu slyšet málo a občas byl celý výkon kapely nečitelný, ale to se na živých koncertech stává. Vystoupení HC bylo živelné, ke konci už ale trochu monotónní, čemuž přispívá i to, že Škarohlíd zpívá výhradně v angličtině, ale i čeština jeho projevu sedí, což prokázal při přídavku, písničce Zubatá od Pražského výběru. Že by možnost, kam by se mohli Hentai Corporation v budoucnu posunout? 

Kolem jedenácté nastoupili matadoři české trashové scény Debustrol. Bylo vidět, že se na ně fanoušci těšili – na kraťoučké průpovídky frontamana Kolinsse reagovali velmi vřele. Debustrolí mašina jela bezchybně, na místě je pochvala pro rytmiku, zejména bubeníka Herr Milera, jenž zajišťoval přesný rytmický motor celé kapely, nedopouštěje se žádných chyb. Baskytarista Zed si plácal s diváky v předních řadách a kytarista Trifid neúnavně drhnul svůj nástroj, nepřestávaje při tom házet hlavou. Pánové jsou na scéně již třicet let a hraje jim to velmi dobře, nezbývá než jim popřát dalších spokojených třicet let trashování a jejich fanouškům dalších třicet let s jejich oblíbenou kapelou.


Jaroslav Praisler

SDÍLEJTE ČLÁNEK