easy website creator

Sleduj nás na Facebooku

Divoká Vejce Viktora Kalabzy v Apatyce

To, že projekt Apatycké dvorky uvádí různorodé hudební kreace, dokázalo vystoupení hudebního uskupení Divoká Vejce. Kapela Viktora Kalabzy vsází ve své produkci hlavně na humor a to se jí na dvoře kavárny Apatyka opravdu povedlo.


První podvečer nového školního roku se v kavárně Apatyka i přes neúprosný konec prázdnin pokračovalo v tradici hudebních čtvrtků. Tentokrát zahrály Divoká Vejce. Název jak prohlašuje frontman Mgr. Viktor Kalabza (vždy lpí používání jeho titulu) vznikl tak, že o něm bylo v dětství prohlašováno, že je „jako z divokých vajec“. Vystudovanému právníkovi se to natolik líbilo, že mu to přišlo dobré jako název pro punkovou kapelu. Divoké Vejce sice hrají spíše country či bluegrass, ale i tak se Viktorovi splnil sen, ke kterému pomohl kapelník a bubeník Jaroslav Praisler, který kolem Viktora postavil hudebníky, se kterými se pouští do různých hudebních projektů a společně nastudovali jeho písničky. 

Kapela celý večer hrála věci z Viktorovy písničkářské dráhy. Dvorečtí návštěvníci tak mohli slyšet jeho satirické (protest) songy v novém aranžmá. Nemohly tak chybět klasické písně o pěstování marihuany, technu, facebooku či islámské problematice. Viky v sobě nezapřel ani právníka, když se svou kapelou zhudebnil text z občanského zákoníku Právo pastvy. Pro velký úspěch byla píseň Týden hrána dokonce čtyřikrát – a to už něco znamená! Viktorovi úloha frontmana-zpěváka opravdu sluší.

Kromě hudební produkce byla možnost si prohlédnout výstavu Odpad a umění, umění a odpad v galerii Art Space NOV, která je s místem koncertu prostorově i personálně propojena. Byla zde vystavována díla umělců, kteří tvořili výhradně z odpadového materiálu. Možnost si ji prohlédnout je až do 24. září.


Vilém Kubáč

SDÍLEJTE ČLÁNEK