make free website

Sleduj nás na Facebooku

Devětadvacítka zažila vzpomínkový dvojkoncert

V sobotu 19. 11. se na prknech Divadla 29 odehrál comeback, tedy alespoň takový jednorázový, jen pro tento večer. Zahrály kapely Matthews Workshop a Double Bubble.

Jako první nastoupila parta kolem Pepy Luňáka Matthews Workshop. Ta rozjela svou divokou jízdu a během vystoupení ze svého energického projevu neslevila. Krom Luňáka doprovázel kapelu svým zpěvem saxofonista Ondřej Vojtěch. K baskytaře se vrátil i „Moderní fotr“ Dominik Landsman.

Po pauze začala hrát skupina skupina Double Bubble. Ta byla personálně propojena s první vystoupivší kapelou v osobě saxofonisty Ondry Vojtěcha. Koncert byl uskutečněn k desetiletému výročí vydání debutového alba této skupiny s názvem Most Wonky. Tak se také jmenuje skupina, do které se reinkarnovalo jádro Double Bubble. Část jejich repertoáru můžeme znát právě z vystoupení Most Wonky. Zazněly ale i kusy pro pamětníky.

S posledními tóny Double Bubble se akce přemístila z divadla dolů do klubu, kde večírek pokračoval pod taktovkou DJ Hech. Ten hrál návštěvníkům Dvacetdevítky až do brzkých ranních hodin. Návrat obou kapel na pódia se nadmíru povedl, můžeme tedy doufat, že jejich společný koncert nebyl ojedinělou záležitostí a kapely ještě někdy v budoucnu opět vystoupí.

Vilém Kubáč

SDÍLEJTE ČLÁNEK