develop free website

Sleduj nás na Facebooku

Herbert Einstein roztančil Ponorku. Zahrají (snad) zase za rok

Máme za sebou další Happy Season akci. Honza zpíval o lásce trochu jinak, Brokeni bavili, John Hayllor rozjel svoje blues a Herbert Einstein vděčné publikum roztančil. Vydařený večírek. 

Když krátce před osmou začínal hrát Honza, bylo u stolů na ponorkovské zahrádce slušně plno. Honza zpíval o lásce...no, o lásce. Jsou písničky, ze kterých se dívkám podlamují kolena, ale Honzova tvorba mezi ně nepatří. Alespoň myslím. Alespoň doufám. Neptal jsme se. Vystoupení ale rozhodně bavilo, tak to má být. 

O Broken Povříslo už jsme psali několikrát. Pánové nezklamali ani tentokrát. To, že tahle kapela (a tímto se omlouvám, za předchozí označení "duo" - Brokeni trvají na označení kapela), má své posluchače bylo hned poznat. Nemalá část publika si s KAPELOU notovala od první písně, která nese její název, až do poslední Alfa Byl. 

Po přesunu do klubu už přišli na řadu finalisté Hudební ligy John Hayllor.  Přiznejme si, že blues dnes mezi mladšími moc nefrčí. O to víc potěší energické podání mladých muzikantů. Přesně to Haylloři nabídli. Tuhle muziku prostě nemusí hrát nutně muzikanti nad 50 let, kterým třeba budete snáz věřit, že jim umřel pes, utekla žena a teď sedí v lochu a stěžují si na těžký život. John Hayllor zkrátka umí a vystoupení jim velmi snadno uvěříte taky.  

No a na závěr Herbert Einstein. Hned bylo jasné, že většina publika přišla právě na jejich trochu neobvyklou taneční muziku. V kravatách, s kouřovými efekty a se vším, co k nim patří. Lidi se bavili, tančili na Ludvíky, Ztracenou, Tyčkový plot, zazpívali si, že Láska je hej. Kanadská hymna v půlce vystoupení měla jasné poselství - frontman kapely odjíždí právě do této severoamerické země a to je taky důvodem, proč si Herberti dávají minimálně na rok pauzu. Doufejme, že za nějaký čas je uslyšíme znovu. 


Martin Karas


Foto: Víťa Hořeňovský

SDÍLEJTE ČLÁNEK