website builder download

My vás ľúbime viac ako kulajdu!

Horkýže jsou, jak sami říkají, kapela koncertní a za rok odehrají kolem 120 vystoupení. Není tedy až tak s podivem, že ačkoli v Pardubících hráli na podzim, počátkem února se objevili zas. Tentokráte v sobotu 3. 2. u Žlutého psa. Narváno bylo, to je jasné. Zarážející ale bylo, jak se fanouškovská základna, za ta dlouhá léta co u nás hrají, změnila. Zestárla. To je pochopitelné. Ale skoro až o generaci a v kotli se tedy spíše tlačili čtyřicátníci, často v džískách, než hezké mladé holky, jako před pár lety. To ale na náladě neubralo.

Inu popořadě. V devět, když už klub praskal ve švech, a to i byl otevřený i horní bar, chlapci z Nitry přišli a s vtipným "Chcete ještě jednu?" zahájili koncert. Jednalo se o punkrockovou smršť složenou hlavně ze starých osvědčených fláků, ale i věcí, které si normálně na velkém fesťákovém pódiu netroufají zahrát. Například Lístok na Mars. Nezapomněli ani na nejnovější album Pustite Karola, ale z něj zazněly jen dvě písničky, protože prostě léty ověřené skladby jsou ty nejžádanější. Za sebe bych klidně Malou žužu nebo LAG song na každém koncertě slyšet nemusela, ale pravdou je, že takové skladby fungují nejvíc. Ostatně kompletní playlist, který byl více než zdařile namíchán, je pod článkem.

Hodinu a půl trvající show uběhla neskutečně rychle. Pauzy mezi písničkami šperkované Kukovým nezdolným humorem a zběsilými pokřiky o lásce k divákům jsou už též tradicí. Horkýže jsou profíci, publikum "ljubi viac ako kulajdu" a je to znát.


Text: Skuli

Foto: Tom

Sdílejte článek!

Kontakty
Email: happyseason@email.cz

Vít Hořeňovský
Tel.: + 420 774 285 220

Odkazy

www.ponorka-rc.cz

www.zlutak.cz

www.doli.wz.cz

www.divadlo29.cz