best web site creator

Sleduj nás na Facebooku

Hudební liga naposledy. Vyhráli Haylloři

Píše se rok 2009 a probíhá finále prvního ročníku Hudební ligy města Pardubic. Asi málokdo tuší, že za osm let bude tato hudební soutěž ještě živa. Ale je tomu tak, píše se rok 2016 a v pátek proběhlo finále osmého ročníku více či méně oblíbené vyhledávací soutěže. Ovšem bylo tomu tak naposled. Přes všechny problémy, co Liga v průběhu své existence měla, došla raného školského věku a navždy odešla. I když navždy... ale o tom později.

Jako vždy v sedm hodin proběhlo podle stanov HLMP hlasování o pořadí kapel. Jako první měli hrát Na Rovinu!, ale protože bubeník Zdenda byl ještě v práci, prohodil si to s nimi písničkář Pavel Den. Pavel je na pardubické hudební lize ojedinělým úkazem – je na vše sám jen s kytarou, svými hlasivkami a loopery neboli smyčkovači. Díky nim dokáže hrát jako celá kapela a dokázal to i tento pátek. Přítomného brumlistu skupiny Gorale originale Pardubiciensis potěšilo, že Pavel v jedné své písničce použil právě brumli.

Bigbít stále žije

Po Pavlovi nastoupili pardubičtí bigbíťáci (a bigbíťačky) s názvem Universal rock Pardubice. Kdo se jenom trošku pohybuje na pardubické bigbíťácké scéně, určitě tohle uskupení zaznamenal. Jejich poznávacím znamením je bigboš rovný jako pravítko a ženské vokály v podání Věrky Nguyenové a Líby „Dojnice“ Buřvalové. Universalové si na finále přichystali dokonce novinku „Ženská z práce“. Basa, bicí šlapaly a závěrečný „Bigbít je náš tvrdej chleba“ byl opravdu záhul na srdíčko.

Třetí na řadu přišli pardubičtí punkrockoví harcovníci Na Rovinu! Kluci hledají nového kytaristu, ale bylo vidět, že i při jeho hledání nezpomínají hrát pravověrný punkrock. Zazněla i hitovka „Naši rodiče“. Celý večer se pomalu chýlil ke konci a na pódiu se zjevil John Hayllor. Bluesrock, jak se patří a zahraný bez jediné chybky – tak je známe a tak zahráli i v Doláči. 

Nostalgie byla

Spoustě lidí, kteří byli na Hudební ligu města Pardubic zvyklí a spjali s ní kus svého života, se leskly v očích slzy, ba jejich krůpěje jim stékaly po líci, když se naposledy na pódium postavila porota a vyřkla ortel. 1. John Hayllor, 2. Pavel Den, 3. Universal rock Pardubice, 4. Na Rovinu!. 

Soutežící se odebrali pro finanční i vinnou odměnu do umělecké kanceláře a za osmiletou historií soutěže Hudební liga města Pardubic se definitivně zavřela voda. Ale ne úplně, příští rok už se sice nebude soutežit, ale celý seriál koncertů se změní na přehlídku. HLMP skončila v pravý čas, soutěžit se v hudbě dá, ale maximálně osm let, pak už je lepší se jen přátelsky potkávat a zakopat válečné sekyry a místo toho si koncert v DOLI klubu bez nervů užít. 


Jaroslav Praisler


SDÍLEJTE ČLÁNEK