how to create free website

Sleduj nás na Facebooku

Jesterland naposledy

V pátek 18.11. se v Ponorce konaly kapelní smrtiny. Pardubická kapela Jesterland se rozhodla po zhruba třech letech existence ukončit svoji činnost. Na jejich posledním koncertě si s nimi zahráli také chrudimští John Hayllor a místní Most Wonky. 

 John Hayllor předvedli svoji klasiku – muzikantsky skvělý blues-rock, včetně coveru Cross Road Blues od Roberta Johnsona z roku 1936. Škoda, že chyběl jako host hráč na foukací harmoniku, kterého můžeme na některých koncertech kapely vidět a slyšet. Foukačka k tomuhle stylu zkrátka patří. I tak si ale myslím, že je John Hayllor v současnosti jednou z nejlepších bluesových kapel na Pardubicku a vítězství v Hudební lize města Pardubic to jen potvrzuje.

 Po nich už nastoupili Most Wonky, stálice pardubické hudební scény. Kromě toho, že je to určitě vůbec nejlepší možné jméno pro pardubickou kapelu (klasicky „a hele, jste teda most wonky nebo moust wonky..“), tak je to také výborná hudba. Snažit se to analyzovat se mně určitě nepodaří, ale pokud jste příznivci malinko jemnější hudby, rocku trošku nasmrádlého jazzem a popem, určitě se na ně běžte podívat.
 Na závěr Jesterland. Pět ódy na kapelu už krapet postrádá význam, protože vy, kteří je neznáte, už se jich naživo pravděpodobně nedočkáte a vy, kteří je znáte, zase víte, o co jde. Každopádně atmosféra důstojná, lidi tancovali, jeden přídavek nestačil. Řekl bych „world rock“, ačkoli novější písně mají nádech i popu – jen škoda té angličtiny… Ale to už teď klukům asi nerozmluvíme. Slovy klasika, který pronesl asi vprostřed koncertu: „Ja vám řikám, že tahle kapela dlouho nevydrží.“

Víťa Hořeňovský
Foto: Víťa Hořeňovský

SDÍLEJTE ČLÁNEK