drag and drop website creator

Sleduj nás na Facebooku

Tleskající pes a super muzika. To byla sobota v Klubu 29


V sobotu 14. 5. potěšily diváky v Klubu 29 kapely Kabája a Goji. Parádní zážitek. A navíc ten tleskající pes...

Dívky z kapely Kabája nezapřou svoje herecké zkušenosti. Jejich vystoupení je tak trochu divadlo a tak trochu koncert. Dramatická složka ale vůbec není na úkor té hudební, i když po sobě členky kapely občas mrkly ve smyslu - teď jsem to trochu zvrtala (což by nikdo z diváků nezaznamenal). Vícehlasy, zajímavé hudební nápady a překvapivé zvraty. Navíc je fajn pozorovat, jak kapelu vystoupení baví. Jinak jde ale o folk - atraktivní folk pro muže i lidi, jak samy uvádějí.

Zajímavý byl taky koncept příkapely, tedy kapely, která není ani předkapelou, ani pokapelou. Zkrátka vsunuté vystoupení hosta. 

A nesmíme zapomenout na country s tleskajícím psem... sory, to se musí vidět ;) 

Početnější kapela Goji z Hradce Králové zase předvedla výborně hudebně sladěný folk-beat (opět vlastní označení kapely). Díky zajímavým textům a živému podání by kapela rozhodně zaujala i v menším složení. Ale s kontrabasem, houslemi a saxofonem je to zase o něčem jiném. 

Zkrátka nebyl prostor, aby se člověk chvíli zanudil. Zpěvačka, kytaristka  a textařka Bára Petříčková občas sáhla i po zobcových flétnách, které se k téhle muzice hodí.

A i když šlo tentokrát o vcelku malý prostor Klubu 29, Goji určitě sluší i větší pódia. 

Prostě velmi příjemně strávený sobotní večer. Účast na dalších koncertech obou kapel vřele doporučuji. 


Martin Karas

Foto: Víťa Hořeňovský


SDÍLEJTE ČLÁNEK