best free website builder

Sleduj nás na Facebooku

Sobotní program v Tyršových sadech. Katarzia, Most Wonky a Kalkata Band

13. 8. - 18:00, Tyršovy sady, Happy Season stage, OP Pardubice

Slovenská hudebnice Katarína Kubošiová, která vystupuje pod uměleckým jménem Katarzia, v současnosti nahrává své druhé CD. Na koncertě je poslední možnost slyšet jí hrát bez kapely a právě tak se na ní můžeme těšit dnes od 20:00 na Happy Season stage v Tyršových sadech. 

Charismatická zpěvačka podává své vlastní hravé a nápadité texty s přirozenou lehkostí. Katarzia je básnířka, která své básně přenáší do hudby. Vypráví v nich o problémech vztahů, zamýšlí se nad sebou a svým životem, vývojem a chybami a tím vlastně tak nějak tragikomicky pojmenovává problémy každého mladého člověka. Posuďte sami ZDE. 

Za své první CD Generácia Y získala Katarzia dvě nominace v rámci cen Rádia_FM Raidohead_Awards 2014 kategorii Nováček roku a World Music a četné uznání kritiků a médií. V únoru 2015 byla jednou z 15 vybraných muzikantů ze SR a ČR v prestižní Red Bull Music Academy vPraze. 

Od 19:00 se můžeme těšit na pardubické jazz-rockové trio Most Wonky. Poslechněte si ukázku v rámci Happy Sessions. 

A večer zahájí od 18:00 Kalkata Band. Něco z kapelního webu: Hudební těleso, jakým je Kalkata Band, budí takový respekt, že se k němu v dobách jeho největší slávy báli vyjadřovat i hudební kritici. Když dáme dohromady všechny ohlasy na jejich tvorbu, vyjde nám jediné. Posvátné ticho. Zatím nikdo (až na ojedinělé výjimky) nenašel odvahu, postavit se pravdě tváří v tvář a říct: TA HUDBA JE GENIÁLNÍ!

SDÍLEJTE ČLÁNEK