make your own website

Sleduj nás na Facebooku


KUBA ŠTRBA PŘEDSTAVIL SVOU PÍSNIČKÁŘSKOU TVORBU NA APATYCKÝCH DVORCÍCH

Již po páté se rozezněl útulný dvorek patřící Café Apatyka. Tentokrát tu posluchače bavil svým vystoupením všestranný hudebník Kuba Štrba.

Pro letošní pardubické léto jsou příjemnou novinkou každotýdenní koncerty konané na dvoře kavárny Apatyka. Ani tento čtvrtek nemohl být výjimkou, tentokrát se na cyklu akcí jménem Apatycké dvorky představil bubeník hrající v řadě kapel Kuba Štrba. 

Na velmi slušně naplněný dvorek nastoupil nezvykle se španělkou a poprvé na veřejnosti představil svou písničkářskou tvorbu, ve které zúročil svůj skladatelský talent. Většinu písní představil světu poprvé, ale nechyběly i například songy napsané pro kapelu Jarmyl nebo Ska'n'daal. Jeho repertoár byl pestrý, od lyrických skladeb až po písně o hnětení zadku. Kromě svých písní zahrál i pár coverů, kdy ukázal své oblíbené a pro mnohé přítomné doposud neznámé interprety. Jako přídavek zahrál píseň, kterou složil pro divadelní představení Perfect days, čímž potěšil přítomné herečky z Divadla Exil, které hru uvádí.

Tento koncert rozhodně nebyl posledním, který v Café Apatyka proběhne. Místní kavárník Jarek Horecký prohlásil, že Apatycké čtvrtky budou pokračovat přes celé prázdniny, až do té doby, kdy je z dvorku vyžene nepříznivé počasí.


Vilém Kubáč

Foto: Štěpán Bartoš

SDÍLEJTE ČLÁNEK