drag and drop website creator

Sleduj nás na Facebooku

Lavash a Holý zahráli v galerii Žlutého Psa

Vystoupení, které proběhlo v pátek ve Žlutém Psu, bylo strhujícím zážitkem! Pro nepočetné publikum zahráli Tomáš J. Holý a Justin Lavash. 

Koncert se nekonal klasicky dole v klubu, ale výjimečně umělci vystoupili v prostoru galerie v horním patře. Komorní místo působící jako byt s pár gauči navíc a barem, vonělo čerstvou barvou a skvěle podrthovalo příjemnou atmosféru malého koncertu. Všechny gauče byly obsazené a i na baru postávali lidé, přesto by se do galerie vešlo ještě o pár hlav víc.

Tomáš J. Holý na místo zapadl naprosto úžasně. Těžko říct, jestli to bylo Tomášovým hraním, nebo kouzlem modře nasvíceného prostoru se svíčkami na stolech, nejspíše obojím, ale když hrál, v sále bylo takové ticho, že by bylo slyšet upadnout špedlík na zem. Všichni jako v tranzu poslouchali každý tón Tomášovy kytary. Přestože si o potlesk musel svým nesmělým "děkuji" po každé písni říkat, rozhodně to nebylo tím, že by publikum nedokázalo docenit jeho hru. Lidé spíš nechtěli narušit "dojezd" právě odeznívající skladby. O to byl potlesk bouřlivější na konci jeho vystoupení.

Když po krátké pauze přišel písničkář Justin Lavash, nálada se lehce proměnila. Začalo mě trochu mrzet, že cítím vůni nově vymalovaného bytu a ne rozlitého piva, což by mi k bluesové kytaře a chrapláku sedělo o trochu víc, ale rozhodně mi to nenarušovalo dojem z vystoupení, při kterém se tajil dech. Justin Lavash nehraje čisté blues a jinak tomu nebylo ani v páteční večer. Jeho hudba je příjemou směsí bluesu, country, folku, bůh ví čeho ještě a při jedné z písní si pustil beaty, které dodaly i nádech elekra. 

Justin zahrál průřez svojí tvorbou. Celý koncert trval téměř dvě hodiny i s přestávkou, která lehce nepříjemně přetrhla vystoupení. Justin, ale dokázal navázat tam, kde přestal, a během první písně po přestávce se většina publika opět ponořila do hudby a nechala se unášet Justinovou kytarou a hlasem. 

Anna Housková

Foto: Víťa Hořeňovský

SDÍLEJTE ČLÁNEK