free website creator app

Sleduj nás na Facebooku

Midi Lidi v předsváteční večer roztančili Žluťák

Ve čtvrtek 27.10. se Pardubice po dlouhé době dočkaly návštěvy elektropopové kapely Midi Lidi. Kapela začala hrát pro příjemně zaplněný, avšak ne nacpaný klub zhruba v deset večer.

První polovina koncertu převážně patřila písním z nového alba Give Masterpiece a Chance. Přestože nové album má očividně kladnou odezvu, publikum pořádně roztančila až skladba Na co nesmíš zapomenout z předchozího alba Operace Kindigo. Od té doby se koncert stal taneční party, která k Midi Lidi patří!

Je velmi příjemné, že oproti festivalovým vystoupením této skupiny se do klubů na Midi Lidi přijdou podívat lidé, kteří vědí, co od kapely očekávat, takže se večer obešel bez obvyklých nechápavých pohledů typu "co to jako je?!" Petr Marek nešetřil vtipem sobě vlastním a písním vždy dodával zábavný úvod a doplňoval je tanečními kreacemi jako z Horečky sobotní noci. Přední část publika si z něj vzala příklad, zato v zadní části bylo publikum jako zhypnotizováno jednoduchým rytmem většiny skladeb a povětšinou jenom soustředěně kývalo hlavou.

Ráda bych vypíchla skladbu Pokoj, do které Midi Lidi zakomponovali cover písně od The Cure A Forrest, což bylo velmi příjemným překvapením. Písně z kapely padaly jedna za druhou jako na běžícím pásu a všichni se skvěle bavili, takže když Midi Lidi odešli z podia nastalo rozčarování. Publikum si sice vytleskalo ještě dvě písně jako obligátní přídavek, ale to mu stejně nestačilo a marně se pokoušelo vytleskat kapelu ještě jednou. Koncert končil po přídavku těsně po půlnoci, takže kapela hrála téměř dvě hodiny, ale přesto ta doba utekla jako lusknutím prstů. Midi Lidi sice nezahráli oblíbenou a možná už trošku ohranou Rád Vařim, ale přesto setlist byl našlapaný a všichni se výborně bavili.

Anna Housková

SDÍLEJTE ČLÁNEK