free website maker app

Sleduj nás na Facebooku

Minuty ve Žluťáku potvrdily svou kvalitu

Ó děkujeme vám!!! Takto děkoval Zdeněk Bína divákům skoro po každé písni kapely – 123 minut, jež se ukázala v sobotu večer v klubu Žlutý pes. „Minuty“ jsou právě na návratovém turné; letos totiž ohlásily překvapivý návrat na scénu. Tato kritiky oceňovaná hudební formace, naposledy hrající v roce 2009, přilákala do Žluťáka velmi slušné množství lidí, kteří jeho prostory zaplnili na příjemnou míru. Prázdno v žádném případě nebylo, ale také nebyla hlava na hlavě. Lze tak tvrdit, že byl sympatický počet lidí.
Zdeněk Bína, Frederik Janáček a nový bubeník Dano Šoltis nenechali své příznivce čekat příliš dlouho. Na pódium vyšli kolem čtvrt na deset a poté, co frontman Zdeněk Bína poprosil o více světla na pódiu (čemuž bylo vyhověno), začali hrát. Od prvního tónu bylo zřejmé, že Minuty neztratily nic ze svého umu. Nový bubeník Dano Šoltis do kapely skvěle zapadl. Vtipné bylo, když „zlobil“ své spoluhráče – v jedné chvíli do rytmu přidával nějakou tu „zbloudilou“ čtvrtdobu, až mu musel dát mistr basů záhlavec. 
Minuty hrály za všeobecné spokojenosti publika a až na pár komplikací v podobě problémů se zvukem na pódiu zcela bez zádrhelů. Aranže písniček se zdály být rockovější a přímočařejší než v minulosti, ale koncertu to spíše přidávalo než ubíralo. 
Poté, co trio opustilo pódium, bylo prvně vytleskáno – to ještě měli muzikanti v kapsáři nějakou tu písničku připravenou. Když však byli donuceni vytáhnout ještě druhý přídavek, nezbývalo jim než sáhnout po improvizovaném džemsešnu, který byl důstojnou tečkou za povedeným koncertem. Koncertem, který nebyl jen pro pamětníky, ale ukázal – 123 minut jako živoucí kapelu, která se s chutí vrátila na pódia, nepotrativši nic ze svého ducha. 
Jaroslav Praisler

SDÍLEJTE ČLÁNEK