Mobirise

Monkey Business ve Žluťáku s Terezou Černochovou

S Tonou Graves to bylo v Monkey Business nahnuté už delší dobu. Zhruba dvouleté období, kdy Tereza Černochová zaskakovala za Tonyu nebo se dokonce střídaly, je u konce. Tereza Černochová se definitivně stala zpěvačkou „na plný úvazek“.

Vše ostatní však jede po starých a osvědčených kolejích. Podiu kraluje Matěj Ruppert, který neztrácí nic ze své přirozenosti a svého charismatu. Je to opravdový příklad frontmana, který táhne kapelu po celý koncert dopředu. Kapela složená ze špičky domácích muzikantů v čele s klávesákem Romanem Holým to však se samozřejmostí oplácí a hraje naprosto precizně, někdy možná tak precizně, že jsem míval v některých okamžicích pocit až přílišné čistoty. Ale Monkey Business vždycky takoví byli a budou.

Tereza Černochová svoji roli odvádí bezchybně, ale přece jenom jsem se nemohl zbavit dojmu, že Tonya Graves byla poněkud živelnější a role v takovéto kapele pro ni byla přirozenější. Terezu si ve „svém živlu“ dovedu představit spíš na vážnějších (např. s B-Side bandem, kde občas hostuje) nebo na sólových vystoupeních (kdo si ale vzpomene na dívčí trio Black Milk, ten mně za pravdu asi nedá). Rozhodně její projev a způsob vystupování není jakýmkoli způsobem špatný, ale v přímém srovnání s Tonyou Graves jsem se tohoto pocitu zbavit nedokázal. To se však může změnit s dalšími a dalšími vystoupeními, o to větší důvod navštívit koncert „Mankáčů“ i příště. 

Nechyběli samozřejmě ani výrazné kostýmy, které ke kapele už navždy patří, ani světelná show. Koncert měl daleko přes jednu hodinu a v setu nechyběli hity ani písně z posledního alba „Sex and Sport? Never!“ ani závěr, kde si zazpívaly dvě slečny z publika.

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Kontakty
Email: happyseason@email.cz

Vít Hořeňovský
Tel.: + 420 774 285 220

Odkazy

www.ponorka-rc.cz

www.zlutak.cz

www.doli.wz.cz

www.divadlo29.cz