create free website

Sleduj nás na Facebooku

Zákoutí Zámku Pardubice rozezní česká alternativní hudba

Tři koncerty zajímavých interpretů si návštěvníci zámku užijí v červnu, červenci a srpnu v parkánu a na nádvoří zámku. Vystoupí dva djové s živými tanečními sety a nejlepší česká indie rocková kapela Please the Trees. To vše za minimální vstupné.

„Zámek se opět více otevírá novým hudebním směrům. Mimo koncertů klasické nebo jazzové hudby jsme také připravili tři hudební akce s českými dj´s Johanou a Ventolinem a kapelou Please the Trees. Cílem je dále rozšiřovat kulturní nabídku zámku a přitáhnout nové návštěvníky,“ přibližuje akce Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea, které na zámku sídlí.

Ještě v červnu, v pátek 17. června od 19.30 hodin, vystoupí v parkánu mladá djka, moderátorka a performerka Johana Švarcová, kterou mohou posluchači znát díky minutovým rozhlasovým hrám nebo z kapely Kazety. Její set kombinuje elektronickou hudbu s prvky diska 80. a 90. let a současné taneční hudby.

Další koncert v pátek 15. července představí DJ Ventolina, který s Johanou působí jako kytarista v kapele Kazety. Také on zabydlí prostor zámeckého parkánu, který má za cíl roztančit svou originální hudební tvorbou – svoje živé vystoupení vytváří na místě pomocí různých efektů, mixů a zpěvu. Jeho výstřední vzhled připomíná „ajťáky“ z ČVUT, ovšem taneční kreace jsou spontánní, zábavné a strhující.

Poslední koncert – tentokrát na nádvoří zámku – slibuje světový zvuk a výrazný hlasový projev frontmana kapely Václava Havelky. „Kapela Please the Trees nebude hrát v Pardubicích poprvé, takže věříme, že si její fanoušci cestu na zámek najdou,“ zve Libánek na vystoupení, které proběhne 13. srpna. Kapela Please the Trees získala v roce 2012 cenu Anděl nejlepší alternativní počin roku. Od té doby je stálým hostem na českých, ale i zahraničních festivalech.

Všechny koncerty jsou přístupné za příjemné vstupné 50 korun. Vstupenky budou v prodeji na místě.

SDÍLEJTE ČLÁNEK