best website maker

Překvapivě nabitý čtvrtek. Příznivci folku i punku si příjdou na své. 

Zajít si na koncert v týdnu je příjemné zpestření všedních dnů. Tento čtvrtek bude na výběr hned z několika akcí a každá z nich určitě stojí za pozornost. Jasně, mluvíme tu o čtvrtku a strašáka nadcházejícího pracovního dne nebude snadné dostat z hlavy. Skladba zmíněných koncertů je ale taková, že ti šťastnější mohou vcelku oprávněně doufat, že i ten nadřízený neodolá, vyrazí na hudbu a v pátek ráno bude mít pochopení. 

Největším tahákem co do velikosti posluchačstva bude vystoupení Horkýže Slíže v ABC klubu. Slovenští blázni, které známe velmi dobře z českých Majálesů, Hradů a dalších festivalů, zahrají tento rok údajně jediný koncert v Pardubicích právě tento čtvrtek. Takže kdo rád Horkýže a do cestování se pouštět nechce, neměl by chybět. 

Vladimír Merta, vystupující v klubu Jazz Tangens, asi nemusí mít strach, že by jeho příznivci dali přednost slovenskému punku. Přeci jenom skladba publika na jeho koncertech se značně liší, a tak se dá očekávat, že atmosféra bude odpovídat pověsti tohoto barda. (Chystáme podrobnější pozvánku.)

Přesto budou mít příznivci folku nelehké rozhodování. Marien s Víťou Troníčkem totiž zahrají v Doli klubu. Domácí kapela bude rozhodně očekávat početnou návštěvu, solidní atmosféru a my nepochybujeme, že se jí dočká. 

Tak přejeme příjemný hudební čtvrtek a v pátek budeme držet palce.   


Martin Karas

SDÍLEJTE ČLÁNEK