best website software

Rocková Pípa Radia Beat v Srnojedech aneb poslouchat rádio můžete i doma

Kdo alespoň jednou za čas poslouchá Radio Beat, musel tu upoutávku slyšet. Rocková Pípa Radia Beat tam a tam už tenhle víkend. Tramtadadá. Co akce obnáší, pro mě bylo celkem záhadou, ale díky tolikrát vyslyšené reklamě jsem měl představu rockové párty minimálně v rozsahu Woodstocku.

Konečně se mi poštěstilo a rocková pípa navštívila i Pardubice. Respektive kulturní dům v Srnojedech u Pardubic. V Srnojedech klasický kulturák s přidruženou hospodou. Dorazil jsem na místo mezi prvními a dal si pivo v ještě prázdném sále, který se však začal poměrně rychle zaplňovat. Ze dvou beden na podiu vyhrávalo Radio Beat. Bohužel akustika kulturáku obnášela klasický halový zvuk, takže poslech hudby stál za nic. Kolem osmé hodiny už byly stoly obsazené. U vchodu do sálu seděl člověk, u kterého se podle samolepek na stole dalo předpokládat, že se jedná o zástupce Radia Beat. To se mi potvrdilo venku u cigára, kdy jsem zaslechl jeho hovor do telefonu: „Tak budeme začínat. Klasickej vesnickej kulturák. Tak dvě stě lidí.“.

Tak a teď to vypukne. Paráda. Pln očekávání jsem se vrátil do sálu a vyhlížel začátek oné monstrózní párty. A stalo se něco nečekaného. Totiž vůbec nic. Onen začátek obnášel písničky na přání, které si mohli účastníci v sále objednat u zmíněného zmocněnce Radia Beat. Přes hovor hostů a mumlavý halový zvuk se poměrně těžko dalo rozpoznat písně, které hrály, a už vůbec nebyla slyšet řeč moderátora v radiu, který přijímal hovory a přání účastníků akce. Nový rozměr dostal výčep, který začal točit pivo zdarma. Tři sudy piva byly vyhrazeny pro účastníky bez placení a tak se hospoda zaplnila frontou čekatelů na piváka zadáčo.

Tím způsobem se pokračovalo až do jedenácté hodiny. Občas někdo zabrousil na parket a střihl si tanec ve stylu air guitar nebo klasického ploužáku, ale jinak se stále nic nedělo. Před jedenáctou písně na přání skončily a já jsem mohl s klidem přestat očekávat zvrat v plochosti této pověstné akce. Jednatel, moderátor či co za funkci měl onen fousatý člověk z Radia Beat, si sbalil svoje věci a odjel. Na řadu přišel místní selector muziky z počítače a rozjela se klasická vesnická hopsačka tancovačka na hity Daniela Landy a Harlejů. Což si místní evidentně užívali.  

Od akce s takovou reklamou jsem čekal něco víc. Respektive jsem čekal NĚCO! Koncert místní kapely nebo alespoň někoho kdo by vylezl na podium a akci zahájil. Vlastně se jednalo jen o setkání místních i přespolních na pivu, kde v dost mizerné kvalitě hrálo rádio, lidi si popili pivo a popovídali. Závěrečná tancovačka lidi posilněné pivem zadarmo evidentně bavila, ale na tom už Radio Beat nemělo žádné přičinění. No a zajít si na pivo a poslouchat rádio se dá i bez beaťáckých samolepek. Zkrátka smysl Rockové pípy Radia Beat mi uniká.


Matěj Karas

SDÍLEJTE ČLÁNEK