free html website creator

Sabrage oslavili 5 let ve velkém

15. 4. 2016, 20:00, Kongresové centrum, Afi Palác Pardubice

Do kongresového centra v pardubickém obchodním centru Atrium jsem dorazil zhruba čtvrthodinu před oficiálním začátkem koncertu. Fronta lidí čekajících na šatnu se nerozeznatelně mísila s frontou u vstupu a bylo hned jasno, že Sabrage pro prázdný sál hrát nebude. Ani pro poloprázdný. Počet návštěvníků akce byl opravdu úctyhodný, kapela na své facebookové stránce psala o 650 divácích. Přípravě celé akce kapela jistě věnovala nemálo svého času. Podium s „jazykem“ mezi posluchače, velká projekce za zády muzikantů, na kterou se promítali jak živé záběry přímo z koncertu, tak animace nebo klipy, spousta hostů – skvěle zorganizovaná akce.

Před samotným začátkem ještě vystoupil pardubický muzikant Pavel Malina a zahrál s kytarou několik písniček na navnadění publika. Poté už ale přišel na řadu samotný koncert Sabrage, během něhož tato poprocková kapela zahrála, troufnu si říci, většinu písní z jejich dosavadní tvorby včetně písní z alba Sbírka Motýlů, které se dočkalo svého křtu právě při pátečním koncertu. Pokřtít CD přišel i největší z hostů, Michal Malátný z Chinaski, který si předtím dal s kapelou píseň „Mama hotel“. Mezi dalšími hosty se objevil i Raego nebo zpěvačka Martina Pártlová. Během koncertu se podium několikrát proměnilo, pár písní zahráli Sabrage akusticky na špičce podia, píseň „Praha“ si střihl frontman Julian Záhorovský s klavírem sám. Na závěr si ještě kapela jako přídavek připomněla své „punkové“ začátky a podruhé večer zazněl také „Astronaut“. Koncert nakonec trval, jak kapela avizovala, opravdu plné dvě hodiny, a přitom za celou dobu konání „nespadl řemen“.

Na závěr se musím drze přiznat, že nejsem velkým fanouškem tohoto stylu hudby, o to víc jsem byl ale překvapen tím, jak dobrý koncert to byl. Takhle precizně zvládnutá akce je na Pardubicku k vidění málokdy a nezbývá, než popřát kapele Sabrage stejný elán a tvůrčí sílu do dalších let.

Víťa Hořeňovský

SDÍLEJTE ČLÁNEK