Mobirise website creator software

Reportáž, fotografie a rozhovor. Simeon Soul Charger v Ponorce

10. 3., 21:00, RC Ponorka   

Nepočetná návštěva si čtvrteční večer v Ponorce musela užít téměř bez výhrad. Déle než dvě hodiny trvající vystoupení amerických Simeon Soul Charger dalo zapomenout i na poloprázdný parket, kterému by na takové akci více hlav rozhodně slušelo. 

Pánové z Ohia předvedli to, co se od nich očekávalo - rockový nářez, kterému vévodila ač dlouhá, tak nápaditá a perfektně zahraná kytarová sóla. Však taky tuto kapelu, sídlící v současnosti v německém Mnichově, mnozí porovnávají s generací woodstockových kapel a padají i jména jako Hendrix (více v rozhovoru pod článkem). 

Několik coverů, které kapela do repertoáru zařadila vůbec neškodilo, a zejména poněkud rockovější pojetí Pink Floydů zanechalo silný dojem. 

Co se vystoupení týká, tak mu scházela snad jenom jedna věc, respektive jedna osoba, a tou byl zpěvák, který zůstal doma v Mnichově. Jeho pozici ale suveréně zastali zbylí tři členové (zpíval i bubeník), takže případný náhodný posluchač by ani nezaznamenal, že něco chybí. 

Kapele jsme ještě před koncertem položili pár otázek...

Zajímalo by mě, jak se taková kapela z Ohia dostane k tomu, že vlastně žije v Německu a hraje třeba i tady v Pardubicích? Plánovali jste to nebo se prostě naskytla příležitost?

To druhé... V roce 2009 jsme potkali v New Yorku chlápka, který byl muzikant, ale dělal i management. Viděl nás hrát, říkal, že se mu líbíme a zeptal se, jestli přijedeme. Bylo to na dva týdny v roce 2010. A protože to dopadlo fakt dobře, tak jsme přijeli znovu na tři měsíce a nějak se stalo, že z toho bylo 6 měsíců, pak dva roky a teď je to 5 let. 

Geograficky je to super, protože jsme během pár hodin v Čechách, v Rakousku nebo v Itálii. Takhle nám to vyhovuje. 

Četl jsem, že patříte k New Woodstock Generation. Jak jste k takovému označení přišli?

(Smích) To jsme neprohlásili my. To se stalo někde v Německu, v Mnichově, myslím. Někdo přišel a povídá: "Když se na vás podívám, vidím Jimiho Hendrixe." Pak se to nějak uchytilo a všichni to začali používat. 

To ale není zase tak špatná značka, ne?

To samozřejmě není. Hodně toho, co nás hudebně ovlivnilo, tak pochází z té originální generace Woodstocku, takže je to asi logické. 

A když mluvíme o Hendrixovi a spol., kdybyste měli někoho vybrat, tak kdo vás inspiroval?

Tak samozřejmě jsou to tyto kapely, ale je to jenom část. Posloucháme hodně starší i novější muziku. Je to samozřejmě cool, když někdo zmíní Woodstock, protože mentalita těch lidí byla velmi zajímavá, kreativní, snažili se dělat něco nového, něco, co se lišilo od populární hudby a vlastně z toho populární hudbu vytvořili. Ale spousta lidí si spojí Woodstock jenom s drogami a hippies, což na nás úplně nesedí. Možná bychom byli radši za označení "experimental rock music". 

A když zabrousíme do současnosti - je tu nějaký hudebník nebo kapela, kterou byste osobně doporučili poslechu?

Výborný je Pražský Výběr (Poznámka autora: Tohle mě při rozhovoru tak překvapilo, že jsem chvíli přemýšlel, co Pražský Výbor znamená.) A ještě jednu kapelu, se kterou se známe a hráli jsme spolu - Dull Knife. Britská kapela, je výborná a hraje originální muziku. Martin Karas

SDÍLEJTE ČLÁNEK