open source web page creator

Skyline ve Žluťáku tradičně rozjeli pořádnou party

Kapela Skyline funguje na české scéně již dvacet let, loni vydali šestou řadovou desku a právě k ní teď jedou “Jungle Tour”. Jeho sedmou zastávkou byl v sobotu 2. 12. pardubický Žluťák. 

Na elektro-punk-popovou pařbu v podání Skyline se pořadatelé připravili řádně. Před necelým měsícem totiž ve Žlutém psu vystupovala druhá kapela Marky Rybin - Gaia Mesiah - a klub praskal ve švech, vyprodáno bylo dlouho dopředu… Proto byl tentokrát otevřen i horní bar a byly očekávány fronty u vstupu nebo na pivo. A ono nic. Asi ve čtvrt na devět bylo před pódiem zhruba 20 lidí. Znepokojivé. O to větší překvapení tedy nastalo, když bylo kolem deváté slušně zaplněno a party mohla začít. Další zajímavostí budiž, že publikum tvořily především ženy kolem 40 let. Ne že by MC Jacob nebyl pohledný mladý muž, ale na elektro/dance hudbu by člověk přeci jen očekával jiné publikum. Což ale ničemu nevadilo, party se rozjela víc než řádně. Na tak energickou kapelu to totiž ani jinak nejde. 

První písnička patřila jen Marce, na druhou přišel i Jacob, třetí opět vystřihla Rybin sama a při čtvrté - starší Get out - se Žluťák počal pomalu “bourat”. Oba hlavní protagonisté ukázali, jak výbornými hudebníky, ale snad i kamárady jsou. Neustálé pošťuchování, společné vtípky a hlavně neskutečný příval energie, kterou sypali do publika, se jen tak nevidí. Což samozřejmě platí i o zbytku formace, protože bez nich by to nešlo. 

Ačkoli koncert byl propagací k novému albu, je jasné, že staré osvědčené pecky zabraly nejvíc. Třeba písnička o Marce (jak sama podotkla) Pretty Princess, nebo I can’t breath, kde se projevil její neskutečný hlasový fond. Možná škoda jen, že v hudbě Skyline ho nemůže naplno projevit, tak jako v Gaia Mesiah, kde se pouští až do hardcorového screamu. Alespoň si při závěrečném “...sun is shining” skočila mezi lidi a odzpívala svůj part tam. 

Když jsem byla před dávnými lety s otcem na Rock For People, na Skyline jsme zašli. Moc se nám líbili, a protože si tatínek nepamatoval jméno formace, pojmenoval je jako “kapelu co paří sama na sebe”. Tohoto přízviska rozhodně dostáli. Navíc pařili i všichni ostatní, a to i po skončení koncertu, kdy se ve Žluťáku rozjela příjemná party. A tak to má být. 


Text: Skuli

Foto: Tomáš Světlík a SkuliSdílejte článek!

Kontakty
Email: happyseason@email.cz

Vít Hořeňovský
Tel.: + 420 774 285 220

Odkazy

www.ponorka-rc.cz

www.zlutak.cz

www.doli.wz.cz

www.divadlo29.cz