free mobile website builder

Ondřej Smeykal + Jaroslav Mugrauer: Na Vlnách

17. 3., 20:00, Divadlo 29, 160 Kč (na ISIC slevea 50 %)

Originální fúze worldmusic, taneční hudby a experimetálního ambientu v podání jednoho z nejlepších hráčů na australské didgeridoo.

Český hráč na australský domorodý nástroj Ondřej Smeykal vás spolu s perkusistou a hráčem na africkou koru J. Mugrauerem zvou na organickou a svébytnou fúzi worldmusic, taneční hudby a experimetálního ambientu. Oba aktéři dynamicky vrství improvizovaná témata, propojují tradiční i experimentální pojetí etnických nástrojů, využívají možnosti soudobé elektroniky i syrovosti akustického zvuku. V první části téměř tříhodinového programu se mohou posluchači roztančit v „rozjetých“ rytmech elektroniky a bicí soupravy, ve druhé části večera přijde na řadu ambientnější poloha, kdy zazní i Mugrauerovy improvizace na africkou harfu - koru, v doprovodu elektronizovaného didgeridoo. 

Smeykalův styl hry na didgeridoo je unikátní i v konfrontaci se světovými špičkami ve hře na tento nástroj. Svým projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti hry na tento domorodý nástroj. Precizním přednesem poukazuje na bohaté možnosti souzvuku hlasové modulace základního tónu a v kombinaci s variabilitou nátisku dosahuje neuvěřitelně bohaté škály zvukového zabarvení. Z obyčejné děravé větve vytváří Ondřej Smeykal jakýsi malý komorní orchestr.


Zdroj: FB

SDÍLEJTE ČLÁNEK