best website building software

Sleduj nás na Facebooku

Sodoma Gomora - večer bez lidí

20:00 - to byl čas, kdy se otevřely dveře Žlutého psa a o půl deváté už bylo v klubu celých cca 15 lidí včetně obsluhy, šatnářů a ochranky. Nebylo by to tak divné, přeci jen Sodoma Gomora hrává standardně docela pozdě. S pokračující hodinou však dav nehoustl, ba se ani netvořil. Kolem desáté hodiny nastoupil na pódium BYZO, což je srbský rapper stáje ZNK (Život není krásný).

BYZO rozjel věci ve své rodné srbštině, češtině a kombinaci obou jazyků. Bylo vidět, že se snaží lidi rozhýbat a dostat do správné atmosféry, ale to se s malou skupinkou maximálně 20 lidí pod pódiem dělá opravdu těžko. I Byzovi bylo jasné, že lidi prostě přišli na Sodomu Gomoru, ale bylo sympatické, že ani tak se nevzdával a dokončil svůj výstup se vztyčenou hlavou.

O půl dvanácté se na pódiu objevil DeSade a začal rozjíždět atmosféru a připravovat prostor pro svého kolegu Řezníka. O beaty se staral dneska již dá se říci veterán DJ Ill Rick, který se sice tvářil, že je na místě za trest, ale výkon předvedl výborný. Když na pódium vletěl Řezník, bylo jasné, že koncert se rozjel na plné obrátky. První pecka, kterou spolu rozjeli byla Pořád jenom hate - reakční song na slavíky a Mattoni, následovaly hity jako Insane, nebo Uječená píča. Další si DeSade vystřihl věc ze své nové desky HERE I CUM - 50 odstínů hnědi. Následovaly klasické fláky jak od řezníka, tak od De Sada - Éra déra, Soudní proces, Kuřák, Šerednej zmrd a the Voyer. Při songu Ta holka v mým sklepě, byla na pódium vytažena slečna z hlediště a byla na ní v rámci songu odehrána drobná divadelní etuda ve stylu Sodomy Gomory. Následoval např. Sádismus, Chcípni, nebo Opilá soulož feat Záviš. Díky dvěma odvážným děvčatům nevelké publikum dostalo ještě tři přídavky, a to Žižkovský bary, Kundičky a Pan Au! 

Pak už se o atmosféru staral DJ, DeSade podepisoval části těla a pak vše postupně utichávalo.

Akce měla super atmosféru, ale účast opravdu zklamala. Když je na facebooku 272 lidí označeno, že se zúčastní a 388, že mají zájem a potom se objeví odhadem 50 lidí a to se ve Žluťáku v poslední době opravdu běžně neděje.


Jan Dobiáš


Foto: Víťa Hořeňovský

SDÍLEJTE ČLÁNEK