drag and drop web creator

Sleduj nás na Facebooku

Španělky opět naplnily Příhrádek

Program již tradičního pardubického festiválku, Každej chvilku na španělku, byl i letos poskládán převážně z místních španělkářů. Našla se ale samozřejmě i výjimka a potěšily také nové tváře na pódiu. 

Počasí sice nebylo ideální, ale nepočetné publikum se během odpoledne zvětšovalo, až byl Příhrádek nacpaný k prasknutí. 

Domácká atmosféra trochu ošizovala umělce, kteří odpoledne otevírali. Nově příchozí se vítali a povídali si, takže větší pozornost publika na sebe strhl až večer Zdeněk Bína nejen svým virtuózním vystoupením, ale také proto, že už dorazili i poslední workoholici z práce a na korzování po už tak malém Příhrádku nebyl prostor.

Pokud se publikum nedostalo do pardubické nálady již odpoledne, zaručeně ho tam dostal Márdi s Pítrsem, kteří zahráli jak osvědčenou fixí klasiku, tak písničky, které na běžných koncertech Vypsané Fixy neuslyšíme. Po nich následovala návštěva z Valašského Meziříčí v podobě Petra Fialy, který si nejenom vtípky o Hradci, ale i nejznámějšími hity od Mńágy a Žďorp, získal již přeplněný Příhrádek.

Večer tradičně zakončovali Bóďa se Skaldou z Dukly Vozovny, kteří všechny strhli ke zpěvu a i zarytý abstinent si s nimi zatoužil dát jednoho malýho panáčka. Na něj bohužel (alespoň pro většinu z nás) nedošlo, jelikož jsou pravidla ohledně hluku velmi striktní a akce za velkého nesouhlasu publika končila v 11 hodin večer.

Na tuto klasickou pardubickou party, na které si člověk uvědomí, že je v městě perníku doma, popřípadě jaká je škoda, že tu doma není, se každý rád vrací, přestože většinu času stráví ve frontě na pivo nebo na záchod, a když pak o ní má napsat článek, zjistí, že vlastně většinu kapel neviděl pořádně, protože mu do nich neustále kecali lidé, které vidí dvakrát do roka. Ale o tom tahle akce asi také je. Už se těším na další ročník. 


Anna Housková

Foto: Viktor Kalabza

SDÍLEJTE ČLÁNEK