free html site maker

Stroy, Jesterland a The Complication v Ponorce

9. 6 2016, RC Ponorka

Na sobotní večer byl v Ponorce nachystán nabitý program v čele s kapelou Stroy, kde bicí obsluhuje Miloš Meier, kterého můžeme znát třeba z BSP, Dymytry nebo z české Supergroup. První se ale v Ponorce představil Jesterland, domácí pardubická kapela hrající (v podstatě stejně jako ostatní kapely večera) rock ve složení basa, bicí, kytara. Angličtina v textech a precizně zahraný „americký“ rockový sound, ve výsledku příjemně světově znějící kapela. Kluci zahráli starší věci, které můžeme znát z jejich bandzone nebo youtube, ale i novinky. Některé byly velice nedávno nahrány v Lanškrounském Wavedesign Studios a nyní čekají na finální master, takže se určitě máme na co těšit.

Po nich nastoupila banda z Jablonného nad Orlicí, která si říká The Complication. Předvedli opravdový nářez plný energie a rock´n´rollového drivu, frontman Jackob Sence se na podiu nezastavil a s opravdu výjimečným nasazením odzpíval hodinový set jako nic. V malém klubu kapela naplno ukázala skvělý cit pro kontakt s publikem a výborně navnadila lidi na vrchol večera v Ponorce.

Stroy. Ponorka zažila zemětřesení, které se na Pardubicku objeví s takovou intenzitou maximálně jednou za půl roku. Precizní hudební výkony, nad kterými ještě ční Miloš Meier, jeden z nejlepších českých bubeníků současnosti. Tvrdý kytarový rock hraný v tak skromném obsazení, jak to jen jde, ve třech lidech, a zároveň naprosto muzikantsky vyspělý a rozhodně přesahující standart českých luhů a hájů. Slyšet jsme mohli mimo jiné pecky jak ze staršího EP „Adam Reborn“ z roku 2014, tak z novějšího EP „Like It or not“, které vyšlo na konci loňského roku. Dobré stovce lidí, která si v sobotu do Ponorky našla cestu, možná ještě hezkou chvíli bude hučet v uších, ale litovat určitě nikdo nebude. Velmi vydařený sobotní večer.


Víťa Hořeňovský

Foto: Víťa Hořeňovský

SDÍLEJTE ČLÁNEK