Mobirise website creator

Sleduj nás na Facebooku

Vanessa rozpoutá šou ve Žluťáku

22. dubna, 20:00, Žlutý Pes, 210/250 Kč


Fanoušci tvrdší elektronické muziky se mohou těšit v pátek do Žlutého psa, neboť tento oblíbený pardubický hudební klub bude hostit kapelu Vanessa, kultovní kapelu české EBM scény 90. let.

I když slovo hostit v tomto případě neplatí stoprocentně, členem Vanessy je totiž i sám Moimir Papalescu, současný provozovatel Žluťáka.

Vanessa zajisté předvede koncert s promakanou dekadentní šou (stálicí bývá nahá dívka s diskoukoulí na hlavě, tzv. Diskopíča) a stejně dekadentními texty zpěváka Samira Hausera. 

Vanessa na sebe v posledních letech upoutala vystoupením v České televizi, když zpěvák Hauser vyšňupl v přímém přenosu kokain z bible. Ale nejen skandály jest živa Vanessa; v roce 2013 vydala oceňované album Antidotum. Do Pardubic přijede kapela v aktuálním koncertním složení Samir Hauser – zpěv, Moimir Papalescu – syntezátory, Jarda Stuchlý – bicí a Tuzex – kytara. 

Starým pardálům měl předskočit košický Pentagramček, hrající „satanskou“ muziku, ale na poslední chvíli došlo ke změně, diváky v pátek nakonec nažhaví DJ MESCALERO. 

Tudíž, kdo má rád dekadenci a EBM muziku a chce vidět kultovní kapelu, v pátek by neměl zapomenout dojít úzkou uličkou na Cihelně až do Žluťáka. 

Jaroslav Praisler

SDÍLEJTE ČLÁNEK