drag and drop website creator

Vydařený start turné. Vltava uvedla Čaroděje. 

1. dubna, Žlutý Pes

Uvést na koncertě nové album je vždy trochu ošemetná věc. Nevíte, jak budou lidi reagovat na dosud neznámé songy, vždy se najde někdo, kdo si přišel vyloženě "zabékat" svoje oblíbené hity a ty ne a ne přijít. Vltava to zvládla bravurně. Páteční koncert ve Žluťáku nabídl přímo návod, jak potěšit skalní fanoušky a namlsat je na novou desku. V tomto případě desku s názvem Čaroděj. 

Koncert zahájilo pásmo poskládané ze zkrácených verzí starých prověřených songů, převážně z alba Mládí i tak velkou lásku bere s humorem. Publikum tak bylo bezpečně naladěné na první ukázku z Čaroděje - na ústřední, stejnojmennou skladbu. Klasicky hravá a lehce plynoucí vltavská muzika, v tomto případě s rockovější kytarou a orientálními saxofonovými motivy v podání Ondřeje Klímka. 

A následovaly další. Ve skladbě Anděl, princ, hvězdy, plyn s pohádkově motivovaným textem jsme si pro změnu mohli poslechnout cembalo s příčnou flétnou v téměř barokním stylu. Dětská hravost v textech i v hudbě prostě k téhle kapele, která loni oslavila třicet let, patří. 

Po nějaké době kapela vyhlásila přestávku, po které koncert pokračoval mixem starších a zbrusu nových songů. 

Ty největší hity si Robert Nebřenský přeci jenom schoval na závěr, a tak když zazněla "zvířecí" sekce - Kapitán pejsek, Prasátko a Zajíc a koza, nikdo se snad nemohl cítit ošizen o tu svojí oblíbenou. 

Turné odstartovalo. Účast můžeme vřele doporučit, stejně jako investování do nového alba, jehož balení je mimochodem velmi zajímavě designované a poctivému fanouškovi by ve sbírce rozhodně chybět nemělo. 


Martin Karas

SDÍLEJTE ČLÁNEK