Mobirise free website builder software

Sleduj nás na Facebooku

Slobodná Európa opět nedorazila. Koncert spasilo Vypuštěné Koupaliště

A všechno dobře dopadlo...

Páteční Ponorka se chystala k pohoštění kapely Slobodná Európa na jedné ze zastávek jejího turné věnované nedávno zesnulému Jurajovi Černému zvanému Ďurko, bubeníkovi Slobodné Európy a Tublatanky. Naneštěstí několik hodin před zahájením akce zavolal manažer kapely a koncert zrušil z důvodu hlasové indispozice zpěváka Whiskyho. S tím se ovšem nespokojili aktivní členové Civilní Obrany, a dokázali „za pět dvanáct“ sehnat jako svůj support sezemické punk-rockery z Vypuštěného Koupaliště.

Koncert byl zachráněn.

Zahájení koncertu se posunulo z plánovaných osmi hodin na devátou. Když se konečně sešlo dost posluchačů, mohlo Vypuštěné Koupaliště zahájit svoji show. 

Jak už u nich bývá zvykem, dokázali svým bezchybným výstupem zaujmout nevelké publikum. Tuto situaci trefně vystihla hláška z publika: „Jsou dobrý, ale je to tu mrtvý.“ 

Vypuštěné Koupaliště si tak střihlo veřejnou generálku na jejich další koncert v Sezemicích. Při posledním songu s názvem Navždy sví se do rytmu pohupovalo přes 20 posluchačů, čímž připravili půdu pro vystoupení svých čáslavských kumpánů, Civilní Obrany.

Ti nastoupili krátce po desáté, a předvedli svůj dramatický nástup zahájený samplovým podkladem. Už při první písničce bylo jasné, že budeme svědky kvalitního punk-rockového nářezu. Což jsme také byli. Zazněly jak provařené hity, jako například To stačí, či Nezapomenutelná, tak i novější songy jako Pussy je kun*a a Za tebou, které se kapela chystá vydat na svém připravovaném albu, pro které zatím nemá název. Album by mělo vyjít začátkem podzimu. Ke konci koncertu se publikum neváhalo odvázat, a rozhodně se nebylo za co stydět. 

Takže celá akce nakonec dopadla nečekaně dobře, i přes absenci Slobodné Európy a právě probíhající Hradecký majáles, který přetáhl část fanoušků tohoto žánru. Nicméně obě kapely tento fakt sportovně přijaly, a Civilní Obrana dokonce sdělila, že se chce do RC Ponorka vrátit se svým plánovaným turné k podpoření své nové desky.  


Radek Buldra


SDÍLEJTE ČLÁNEK