Mobirise

Sleduj nás na Facebooku

Zážitky z koncertu: Caudal (ft. Aidan Baker of Nadja)+ Obelisk of Light

Ve středu 14. 9 zahráli v Divadle 29 dvě kapely: Caudal (ft. Aidan Baker of Nadja)  a Obelisk of Light. Atmosféru tohoto nevšedního koncertu nám nevšedně zprostředkoval Jakub Slováček: 

Léto končí. Člověk si nadlétává, plošně se vrbí a sleduje světlo ze tmy , zatímco pilotuje někde nad mraky…Snad i dál…Dlouhé plochy, hlasité naléhavo, trocha studené něhy, světla, tmy a zase světla a…a konec. Obelisk of light. Když je středa a tvé město navštíví pan tatíček prezident a absolutně zaseká dopravu, tak se musíš jít vypotit.

Obelisk of Light

Caudal. Kapela ve složení Aidan Baker (Nadja, Kanada, kytara) Dareth Sweeney ( Gout, Irsko, baskytara) a Felipe Salazar (Muerte en Pereira, Kolumbiem, bicí) vyrazila na turné s novým EP ,, Let´s all take the yellow pills“. 

Každé CD má odlišný obal. Jaký to zázrak. A potěšení. Repetitivní Felipe, Dareth jako basa u primasa a nahoře nad tím vším Aiden, hypnoticky, vířivě a kupředu a pořád a pánové tomu co hrají, říkají Trancepunk a je to přesně tak. Nabuzená spavost. Zelný Rock. Pravděpodobně řízená meditace. Myslíš, že píseň končí, ale ono ne, ono ještě a ještě a ještě... Nic jiného nepotřebuješ. Nic jiného nechceš. Napadají tě jména jako Swans. Nebo Godspeed You! Nebo Neu. Nebo...Kdo ví? Zavřeš oči, cestuješ. Někde u Disolute už všichni jen kývají hlavami a řehtají se na celé kolo. Krása teče po zdech. Ion. Přídavek. Dlouhý potlesk. Je za co. Pivo, nákupy, no a jde se domů…Je středa, takže asi tak nějak musíme do práce.

 V Divadle 29 konečně začala sezóna. Takže v úterý 20.9. na Cars and Trains a Aran Epochal, nejsme žádní opečbuřti, ve středu na Cow Love, ať víš něco o pohybu, ve čtvrtek na poslední film Jana Němce a v pátek kvintet Spinifex Maximus, matematicky nahutno a sevřeně, no světlu vstříc. Program zajímavý. Program nabitý. Tak střílej. 

CAUDAL


Jakub Slováček

SDÍLEJTE ČLÁNEK