best free website software

Sleduj nás na Facebooku

Zrní slavilo 15 let existence

V pátek odehrála v Pardubicích kapela Zrní koncert k patnáctiletému výročí vzniku své existence. Před svým vystoupením u Žlutého psa zahráli několik písní na Perštýnském náměstí.

Zrní je jedinečným úkazem na české hudební scéně již patnáct let. Toto výročí kluci ze Zrní rozhodli oslavit miniturné, kterým připomenou „undergroundové“ časy. Vždy před koncertem odehrají několik písní akusticky na náměstí. V Pardubicích tak zahráli v kulisách vánočně vyzdobeného Perštýnského náměstí.

Pak se již soubor přesunul přes řeku do Žluťáka. Tam Zrní spustilo narozeninový koncert, který byl jakýmsi průřezem tvorbou této originální české skupiny. Zazněly jak nové, tak starší kusy. Alternativní kladenská parta sází především na „popový“ hlasový projev Jana Ungera, kterého doplňují housle Jana Fišera, ty dodávají kapele jakýsi lidový a zároveň psychedelický ráz.

Publikum bylo nadšeno a tak Zrní přidalo hned tři songy. S posledními tóny písně Dva koncert definitivně skončil. Navzdory nabité páteční koncertní nabídce přišla do Žlutého psa velmi slušná návštěva.

Vilém Kubáč
Foto: David Macháček

SDÍLEJTE ČLÁNEK