simple web creator

Sleduj nás na Facebooku

Zuboly v D29. Více rapu a opět parádní zážitek. 

Středa 16.11.2016, 20:00, Divadlo 29,

Oproti poslednímu pardubickému vystoupení přijela tentokrát v podstatě jiná kapela. Vystoupení bylo postavené více na rapu, ale hravé hudební nápady nezmizely. 

To, že Zuboly přijedou s novým repertoárem, se čekalo. Z avizovaných sedmi členů jich nakonec přijelo šest a po cestě z dalekých Uher se mírně zpozdili. Početná návštěva si tak musela počkat trochu déle, než je obvyklé. 

A jakoby se muzikanti nestačili z dlouhé cesty včas otřepat – začátek vystoupení byl rozpačitý a nejistý. Předělávka Wicked Game od Chrise Isaaka například vůbec zaznít nemusela. Refrén kopíroval originál a rapované pasáže byly asi více o textu a nasazením atmosféru nezachránily. 

Slabší nástup ale brzy pominul a neznalost maďarštiny nemusela dál nikoho trápit, chybějící energie se dostavila. Beatboxem a dalšími rytmickými nástroji doprovázený band spustil svůj zmutovaný jazz. Střídala se sóla na trombón, saxofony, housle, klávesy a příjemně potěšil steel pan, který měl ve své režii kapelník Béla Ágoston. 

Kapela je už ze svojí podstaty a mixem hudebních stylů jedinečná a cíleně „divná“. A muzikantům na pódiu ta kombinace evidentně seděla, což muselo bavit i velmi solidně zaplněný sál Divadla 29. Kromě spousty coverů, které převážně tvoří repertoár kapely, zazněly i starší písně, a to ve formě jednolitého pásma. 

Celkově to byl ve středu výjimečný zážitek, který trochu kazil snad jen občasný zmatek mezi muzikanty ve smyslu – kdo hraje teď a jaká pasáž přijde. Pokaždé, když se ve spolupráci s Bélou Ágostonem podařilo takovýto drobný zádrhel vyřešit a ten či onen muzikant začal hrát tu hledanou a nalezenou pasáž, tak byla situace zachráněna, protože po hudební stránce není členům Zuboly co vytknout. 

Martin Karas

SDÍLEJTE ČLÁNEK