build your own website

Sleduj nás na Facebooku

Zvířata pokřtila Ministerstvo mýho nitra ve Žluťáku

Podruhé za svojí 25 let trvající kariéru si známá skakapela odskočila do Žlutého psa. Žluťácké brány byly otevřeny pro již od 19:00. Posluchači, kteří pro velkou netrpělivost přišli již takto brzo, mohli zastihnout zvučící kapelu, kterou od 20:00 čekal její 2001. koncert.

Obecenstvo bylo tradičně rozmanité. Zvířata mají své fanoušky takřka ve všech věkových kategoriích, od malých školáků, kteří přišli v doprovodu rodičů, až po starý páky, který všem ukázaly, jak se trsá.
Kapela Sto zvířat se zpěvačkou Janou Jelínkovou začala svoje večerní vystoupení písní Nejkratší cesta. Během večera zazněly písně z nového CD, což mělo působit jako ochutnávka, nicméně při těchto písní se u posluchačů objevil štronzo efekt, maximálně se někteří pohybovali něžně v kolenou. 
Konec štronza však nastal v momentě, kdy kapela zahrála své evergreeny, při nichž většina posluchačů zvedala ruce nad hlavu a s úsměvem na rtech prozpěvovali text písní. 
Viditelným důkazem, že je o skupinu Sto zvířat pořád velký zájem, je bezpochyby nedostatek pásek u vstupu, tento problém se vyřešil malovanými srdíčky na zápěstí.
Celý koncert skončil po dvojnásobném přídavku okolo jedenácté hodiny. Sto zvířat hrálo, až na nové písně svůj standartní playlist, doplněný o zmíněné novinky z Ministerstva mýho vnitra. Ochutnávky, které nám kapela zahrála, nám ukázaly, že Sto zvířat neplánuje žádné radikální změny. Proč taky měnit něco, co funguje… 

Marko Čermák
Foto: Daniela Svobodová

SDÍLEJTE ČLÁNEK