best free website creator

Sleduj nás na Facebooku

ZVONÁČE A ROCK&ROLL: DOCTOR VICTOR A THE ATAVIST VE ŽLUŤÁKU

Do Žlutého Psa v sobotu zamířili příznivci muziky tvrdšího ražení. Na posluchače byly nachystané dvě kapely, The Atavist a Doctor Victor. Přestože byl Žluťák poloprázdný, obě kapely se do koncertu pustily s ohromnou vervou, jako by hrály ne pro pár příznivců, ale pro stadion natřískaný k prasknutí a tak se postaraly o nevšední zážitek. Kdo se nedostavil, hodně prohloupil. 

Večer zahájili hradečtí The Atavist a svým surf stoner rockem oslovili publikum již od začátku koncertu. Kapela, která během večera úplně propotila košile, si svoji show zjevně užila, i když většina lidí jen podupávala nohou do rytmu a jen pár odvážných slečen tančilo jako o život. Po The Atavist nastoupili Doctor Victor. Už zjev těchto mladíků napovídal, že to nebude jen tak ledajaký koncert. Nejvíce zaujaly frontmanovy pruhované zvonáče, kožešinová vesta a bílé lakované boty na neuvěřitelném podpatku, o kterých se mi bude zdát ještě dlouho. Jejich čistý rock dostal publikum od první písničky. Když začali hrát s takovou vervou, bála jsem se, jestli jim to nasazení vydrží do konce koncertu. Neuvěřitelná energie z kapely sálala i při druhé, třetí i poslední písničce, takže mé obavy se nenaplnily ani v nejmenším. Skvělá kytarová sóla a dokonce i jedno bubenické dostávaly návštěvníky koncertu do varu. Naprosto skvěle a přirozeně působila i show rocková gesta kapely, roztleskávání publika i pozvání pár fanoušků na podium, což u mnoha kapel, zvlášť když na koncertě není moc lidí, vyznívá uměle a nuceně. Dalo by se říct, že Doctor Victor měl fanoušky omotané okolo prstu. Když začali hrát cover od Prince Purple Rain, opět jsem začala pochybovat a říkala jsem si, že by to mohl být kámen úrazu celé show, ale zase jsem se zmýlila a Purple Rain si s Doctorem Victorem zazpívali snad všichni přítomní.  

Koncert obou kapel byl neskutečně vydařený, jak po hudební tak po showmanské stránce. Přišla jsem si, jako kdyby si světově proslulé kapely jen tak z nudy zajely na tajný koncert do Žlutého Psa. Jediná škoda byla, že tam bylo málo lidí. Takové muzice by víc slušel vyprodaný klub nebo možná ještě líp hala. Tak snad příště.

Anna Housková

Foto: Víťa Hořeňovský

SDÍLEJTE ČLÁNEK